Porażka Villarreal z Athletic Bilbao przed własną publicznością

imagestockdesign / shutterstock.com
Zawodnicy Athletic Bilbao pokonali na wyjeździe Villarreal CF 3:1 (1:0) w poniedziałkowym meczu 31. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Przyjezdni objęli prowadzenie na El Madrigal już w 4. minucie. Wówczas Inigo Cordoba przyjął piłkę zagraną przez Inakiego Williamsa i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Zespół z Kraju Basków drugą bramkę zdobył już po zmianie stron, a jej autorem był Inaki Williams. Hiszpański napastnik dopadł do futbolówki odbitej przez golkipera rywali i uderzeniem z bliskiej odległości umieścił ją w siatce. Czwartego gola dla ekipy z Bilbao strzelił w 88. minucie Iker Muniain.
Honorowe trafienie na rzecz ekipy gospodarzy zapisał na swoje konto Carlos Bacca, który w 67. minucie wykorzystał błąd przeciwników w defensywie i trafił do bramki.
Drużyna prowadzona przez Javiera Calleja Revillę zajmuje obecnie 6. miejsce w ligowej tabeli, natomiast podopieczni Jose Zigandy plasują się na 12. pozycji.