Porażka zespołu Kuszczaka

James Boyes, wikipedia
Birmingham City z Tomaszem Kuszczakiem w składzie przegrało na własnym stadionie 0:2 z Rotherham United w meczu dziewiątej kolejki drugiej ligi angielskiej. Dla zawodników Gary'ego Rowetta to czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa.

Pierwszego gola dla gości zdobył Matt Derbyshire w 32. minucie gry. Było to jego drugie trafienie w tym sezonie. Wynik spotkania na 2:0 dla Rotherham ustalił Anthony Andreu w 64. minucie meczu, dla którego była to pierwsza bramka w zespole "The Millers".

Po porażce "The Blues" spadli na dziewiąte miejsce w tabeli. Mają dziewięć punktów straty do lidera. Jest nim Brighton & Hove Albion, które zremisowało na wyjeździe 2:2 z Boltonem Wanderers. Gole dla gości zdobyli Dale Stephens i Jamie Murphy, który później obejrzał czerwoną kartkę. Bramki dla "Kłusaków" strzelili Neil Danss i Gary Madine, który wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry.

Bartosz Białkowski całe spotkanie Ipswich Town przesiedział na ławce rezerwowych, a Piotr Malarczyk znalazł się poza kadrą meczową "The Tractor Boys". Ich zespół zremisował u siebie 2:2 z Bristol City.