Porto przegrywa z Borussią. Pech Casillasa [VIDEO]

Borussia Dortmund po samobójczym trafieniu Ikera Casillasa pokonała 1:0 FC Porto w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy i awansowała do dalszej fazy rozgrywek. W spotkaniu nie zagrał reprezentant Polski, Łukasz Piszczek, który doznał kontuzji łydki na ostatnim treningu przed tym starciem.

W pierwszym meczu rozegranym na Singal Iduna Park zwyciężyli podopieczni Thomasa Tuchela, a jedną z bramek strzelił właśnie Piszczek. W czwartkowym spotkaniu godnie zastąpił go Matthias Ginter, który wcześniej nie dostawał zbyt wielu szans na pokazanie się.

W drugim "polskim" meczu Fiorentina Jakuba Błaszczykowskiego przegrała 0:3 w wyjazdowym pojedynku z Tottenhamem Hotspur. "Kuba" pojawił się na murawie w 74. minucie zastępując Borję Valero.

Pierwszy gol na White Hart Lane padł w 25. minucie, kiedy to Ryan Mason, po zgraniu piłki przez Delle Alli, pewnie zdobył gola. W 63. minucie Erik Lamela wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i pokonał golkipera Fiołków. Wynik - niechcący - ustalił niespełna dziesięć minut przed końcem meczu Gonzalo Rodriguez, który omyłkowo umieścił piłkę we własnej bramce.