Portugalia nie obroni mistrzostwa Europy! Belgia lepsza w wielkim hicie, Hazard bohaterem [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacja Belgii awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy, eliminując obrońców tytułu, Portugalczyków. Podopieczni Roberto Martineza wygrali 1:0 po golu Thorgana Hazarda.
Starcie w Sewilli zapowiadane było jako jeden z największych hitów 1/8 finału EURO 2020. Od pierwszych minut widać było, że obie drużyny są pełne respektu dla rywali. Na pierwsze celne strzały kibicom przyszło nieco poczekać.
Już w szóstej minucie dobrą okazję na gola miał jednak Diogo Jota. Piłkarz Liverpoolu uderzył bardzo źle. Po drugiej stronie boiska równie nieudany był strzał Edena Hazarda.
W 25, minucie z rzutu wolnego przymierzył Cristiano Ronaldo. Gwiazdor Juventusu uderzył mocno, celnie, ale na posterunku był Thibaut Courtois. Końcówka pierwszej połowy należała do Belgów.
Najpierw minimalnie pomylił się Meunier, ale później skuteczniejszy był Thorgan Hazard. Młodszy z braci został bohaterem, sprzed pola karnego pokonując Ruiego Patricio. Nie brakowało opinii, że bramkarz mógł zachować się lepiej w tej sytuacji.
Tuż po przerwie boisko musiał opuścić Kevin de Bruyne. Belg jeszcze w pierwszej części gry został ostro sfaulowany. Początkowo wydawało się, że będzie w stanie kontynuować grę, ale ostatecznie zszedł z murawy.
W drugiej połowie Portugalczycy grali coraz ostrzej. Nie brakowało fauli i kontrowersyjnych sytuacji. Thorgana Hazarda ostro potraktował Pepe, który powinien się cieszyć, że nie wyleciał z boiska.
Pod belgijską bramką bywało jednak groźnie. Tuż nad poprzeczką uderzył Jota. W 83. minucie na wysokości zadania stanął z kolei Courtois, świetnie broniąc strzał Rubena Diasa.
Po chwili bramkarz Realu Madryt miał także sporo szczęścia. Po uderzeniu Raphaela Guerreiro piłka trafiła bowiem w słupek. Finalnie Belgowie utrzymali korzystny rezultat do samego końca. W końcówce mieli jednak także powody do zmartwień, gdyż kolejnej kontuzji mięśniowej doznał Eden Hazard.
Już w doliczonym czasie gry ostatniej szansy na wyrównanie nie wykorzystał Joao Felix. Podopieczni Roberto Martineza wygrali 1:0 i awansowali do ćwierćfinału EURO 2020. W nim zmierzą się z reprezentacją Włoch. To spotkanie zaplanowano na 2 lipca.
Maciej Pietrasik27 Jun 2021 · 22:55