Portugalia w finale młodzieżowego EURO! Zdecydował kuriozalny samobój [WIDEO]

Portugalia awansowała do finału mistrzostw Europy do lat 21. Rafael Leao i spółka pokonali Hiszpanię 1:0.
Pierwszą okazję na zdobycie bramki miał dziś Brahim Diaz. Skrzydłowy Milanu odnalazł się w polu karnym, doszedł do piłki wrzuconej przez Bryana Gila, ale oddał niecelny strzał z bliskiej odległości.
Jeszcze przed przerwą Diaz znów spróbował zaskoczyć rywali, jednak jego uderzenie tym razem zostało zablokowane przez jednego z obrońców. Do przerwy nie oglądaliśmy żadnych trafień.
W drugiej połowie "La Roja" wciąż atakowała, jednak brakowało jej skuteczności. Ostatecznie to Portugalczycy wyprowadzili jeden zabójczy cios.
W 80. minucie Vitinha posłał świetne zagranie za linię obrony Hiszpanów. Podanie ze skrzydła chciał zablokować Jorge Cuenca, jednak zrobił to tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.
Portugalczycy dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Hiszpanie nie obronią tytułu mistrzowskiego. Dwa lata temu "La Roja" w finale pokonała Niemców po trafieniach Fabiana Ruiza i Daniego Olmo.
Portugalia zagra ze zwycięzcą spotkania Holandia - Niemcy. Drugi półfinał odbędzie się już dziś o godzinie 21:00.
Adam Kłos03 Jun 2021 · 19:53