El. ME. Portugalia zapewniła sobie awans na EURO 2020. Gol Cristiano Ronaldo [WIDEO]

Portugalia zapewniła sobie awans na EURO 2020. Gol Cristiano Ronaldo [WIDEO]
Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com
Portugalia wygrała na wyjeździe z Luksemburgiem 2:0 (1:0) w meczu 10. kolejki grupy B eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy. Podopieczni Fernando Santosa zapewnili sobie udział w turnieju finałowym.
Pierwszą bramkę dla Portugalii zdobył w 39. minucie Bruno Fernandes. 25-letni pomocnik wykorzystał podanie Bernardo Silvy i uderzył sprzed pola karnego.
Gola na 2:0 dla gości strzelił w 86. minucie Cristiano Ronaldo, który trafił z bliska do siatki.
Z Portugalczykami do końca o awans rywalizowali Serbowie, którzy zremisowali z Ukrainą 2:2 i pozostali na trzecim miejscu.
Portugalia zajęła drugą pozycję, za Ukrainą, która już wcześniej zakwalifikowała się na EURO 2020.