Pożegnalna wygrana Urugwaju z Jamajką

lev radin / Shutterstock.com
Wynikiem 3:0 zakończył się mecz Urugwaju z Jamajką rozgrywany w ramach ostatniej kolejki fazy grupowej Copa America Centenario. Zwycięstwo nic nie dało Urugwajczykom, którzy już wcześniej stracili szanse na awans do ćwierćfinału turnieju.

Podopieczni Oscara Tabareza z turniejem pożegnali się w niezłym stylu. Zdominowali rywali z Jamajki, którzy nie mieli w tym meczu za wiele do powiedzenia. Pierwszego gola strzelił w 21 minucie zdobył Abel Hernandez. Mimo wielu kolejnych okazji piłka nie chciała ponownie wpaść do bramki Jamajczyków. Napastników Urugwaju w 67 minucie wyręczył Je-Vaughn Watson - obrońca rywali, który interweniował na tyle niefortunnie, że zdobył gola samobójczego. Na dodatek - zrobił to ręką...

W samej końcówce wynik po akcji sam na sam z bramkarzem ustalił Mathias Corujo. Urugwaj zajął trzecie miejsce w grupie C, Jamajka zamknęła stawkę.