Poznaliśmy kolejnego uczestnika mistrzostw Europy! Historyczny sukces Macedonii Północnej [WIDEO]

Znamy kolejną reprezentację, która wystąpi w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Dziś Macedonia Północna pokonała na wyjeździe Gruzję 1:0 (0:0) w finale baraży i tym samym zapewniła sobie wyjazd na główny turniej.
Spotkanie w Tibilisi od pierwszych minut było bardzo zacięte. Obie drużyny zdawały sobie sprawę ze stawki rywalizacji. Wygrany zapewniał sobie awans do finałów mistrzostw Europy, przegrany zostawał z niczym.
W pierwszej połowie sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W 30. minucie Okriaszwili zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W odpowiedzi Pandew przymierzył głową tuż przy słupku, ale gruziński golkiper był na posterunku.
W 56. minucie padła pierwsza bramka. Na listę strzelców wpisał się Goran Pandew. 37-letni napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Snajper Genoi nie zmarnował okazji i pokonał Lorię.
Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale to goście mogli podwyższyć prowadzenie. Znakomity strzał Elmasa minimalnie minął bramkę rywala.
Z kolei w 74. minucie mocne uderzenie oddał znany z Legii Warszawa - Walerian Gwilia. Pomocnik jednak wyraźnie się pomylił.
Do końca wynik nie uległ już zmianie. Macedonia Północna pokonała Gruzję i wywalczyła awans do finałów mistrzostw Europy. Tam zagra w grupie z Holandią, Austrią i Ukrainą.
Dla Macedonii Północnej jest to historyczny sukces. Ta reprezentacja jeszcze nigdy nie miała okazji rywalizować w turnieju tej rangi.
Daniel Makarewicz12 Nov 2020 · 19:51