Poznaliśmy ostatniego beniaminka Premier League. Pewne zwycięstwo w finale baraży [WIDEO]

Mark D Fuller / PressFocus
Ekipa Brentford awansowała do Premier League. W finale baraży "Pszczoły" pokonały Swansea 2:0.
Bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej uzyskały wcześniej Norwich i Watford. W play-offach Brentford najpierw uporało się z Bournemouth, a "Łabędzie" pokonały Barnsley.
Decydujący mecz odbył się na Wembley. Podopieczni Thomasa Franka już w 10. minucie objęli prowadzenia za sprawą niezawodnego Ivana Toneya. Napastnik wykorzystał rzut karny. Wynik podwyższył Emiliano Marcondes. Duńczyk pewnym strzałem wykończył szybki atak "The Bees".
W drugiej połowie szanse Swansea na zwycięstwo jeszcze zmalały. Jay Fulthon w 65. minucie w bandycki sposób zaatakował rywala i wyleciał z boiska.
W kolejnych minutach Brentford mogło jeszcze strzelić kolejne gole. Dobre okazje zmarnowali Bryan Mbuemo i Ivan Toney.
Zespół Brentford ostatecznie wygrał 2:0 i uzyskał promocję do Premier League. Tym samym naprawiono błąd sprzed roku. Wtedy "Pszczółki" również znalazły się w finale baraży, ale musiały uznać wyższość Fulham.
Adam Kłos29 May 2021 · 17:55