Poznaliśmy pierwszego finalistę MLS. Trzeci awans w ciągu czterech sezonów

Nick 1L
Seattle Sounders pokonali na wyjeździe Los Angeles FC 3:1 w finale Konferencji Zachodniej fazy playoff amerykańskiej Major League Soccer. Drużyna ze stanu Waszyngton awansowała do wielkiego finału po raz trzeci w ostatnich czterech latach.
Faworytem spotkania była ekipa z Kalifornii, która objęła prowadzenie w 17. minucie. Skutecznym strzałem z rzutu karnego popisał się Eduard Atuesta. Sounders bardzo szybko doprowadzili do remisu. Raul Ruidiaz świetnie ograł jednego z rywali na skraju pola karnego i pewnie pokonał golkipera gospodarzy.
Chwilę potem był już 2:1 dla gości. Kontratak sfinalizował Nicolas Lodeiro, precyzyjnym uderzeniem tuż obok słupka zza pola karnego. Drużyna ze Seattle awans przypieczętowała w 64. minucie. Ruidiaz oddał płaskie uderzenie zza "16" i golkiper LAFC nie był w stanie skutecznie interweniować.
W wielkim finale rywalem Seattle Sounders będzie triumfator finału Konferencji Wschodniej. W nim Atalanta United zmierzy się z Toronto FC.
Marcin Karbowski30 Oct 2019 · 08:30