Poznaliśmy pierwszego uczestnika EURO 2020! Belgia spuściła lanie San Marino

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Reprezentacja Belgii jest pierwszym finalistą EURO 2020. Piłkarze Roberto Martineza zapewnili sobie awans wygrywając z San Marino 9:0.
Belgowie na pierwszego gola z europejskim słabeuszem czekali do 28. minuty, gdy celnym uderzeniem popisał się Romelu Lukaku.
Napastnik Interu Mediolan rozwiązał worek z bramkami - do końca pierwszej połowy gospodarze trafili jeszcze pięć razy! Na listę strzelców wpisali się Nacer Chadli, ponownie Lukaku, Toby Alderweireld i Youri Tielemans. Swoje dołożyli też goście - piłkę do własnej bramki wbili Cristian Brolli i Andrea Grandoni.
Belgowie w drugiej połowie długo czekali na kolejne gole. Siódmy padł dopiero w 79. minucie - strzelił go Christian Benteke. W końcówce słabiutkiego rywala dobili jeszcze Yari Verschaeren i Timothy Castagne.
Belgowie w siedmiu meczach eliminacji zdobyli komplet punktów. Drugą Rosję wyprzedzają o trzy punkty.
Marcin Karbowski10 Oct 2019 · 22:55