PP: Górnik Zabrze pewnie awansował do półfinału

asinfo
Górnik Zabrze wygrał u siebie z Chojniczanką Chojnice 3:0 w rewanżowym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski. Lider Ekstraklasy, który w pierwszym spotkaniu zwyciężył 3:1, pewnie przypieczętował awans do półfinału.
W pierwszej połowie więcej dogodnych sytuacji mieli 14-krotni mistrzowie Polski. Świetnie jednak w bramce lidera Nice 1. Ligi spisywał się Radosław Janukiewicz. Raz uratowała go natomiast poprzeczka po strzale głową Mateusza Wieteski.
Po przerwie golkiper Chojniczanki znów kapitalnie odbił futbolówkę po próbie Michała Koja. W odpowiedzi bliski zdobycia bramki dla przyjezdnych był Jacek Podgórski, po którego pięknym strzale piłka otarła się o słupek.
W 63. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Źle wybita piłka przez jednego z obrońców i mocny strzał Rafała Kurzawy z narożnika pola karnego, po którym Janukiewicz był bez szans. Niedługo potem, najlepszy asystent obecnego sezonu Ekstraklasy zdecydował się na strzał z dystansu. Był on mocny, soczysty, lecz zabrakło centymetrów, bo futbolówka odbiła się od słupka.
W 71. minucie było już 2:0. Dośrodkował Adam Wolniewicz, a Łukasz Wolsztyński przyjął piłkę i wślizgiem z kilku metrów umieścił ją w siatce. W 84. minucie zabójczy kontratak wyprowadził Górnik. Kurzawa podał do Żurkowskiego, a ten pewnie wygrał pojedynek z golkiperem rywali i ustalił wynik spotkania.