PP: Korona Kielce pokonała Wisłę Kraków po dogrywce i awansowała do kolejnej rundy

MKS1973fan, wikipedia
Korona Kielce wygrała u siebie po dogrywce z Wisłą Kraków 1:0 w środowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Gospodarze dokonali tego grając od 33. minuty w osłabieniu.
W pierwszej połowie działo się niewiele. Obie drużyny przed przerwą nie oddały ani jednego celnego strzału. Miejscowi od 33. minuty musieli radzić sobie w „10”. Jakub Żubrowski przerwał kontrę gości i otrzymał żółtą kartkę. Było to jego drugie upomnienie w tym spotkaniu, co skończyło się pokazaniem mu przez sędziego „czerwieni”.
„Biała Gwiazda” nie wykorzystała przewagi w regulaminowych 90 minutach i trzeba było rozegrać dogrywkę. Na jej początku niespodziewanie gola strzelili podopieczni Gino Lettieriego. Goran Cvijanović dośrodkował z rzutu wolnego, Bartosz Rymaniak zgrał piłkę głową, a Eldhaji Pape Djibril Diaw z bliska wpakował ją do bramki. Jego trafienie przesądziło o awansie Korony do 1/4 finału. Rywalem drużyny z Kielc w ćwierćfinale będzie zwycięzca meczu Cracovii z Zagłębiem Lubin.