PP: Wisła po dogrywce pokonała Zagłębie Sosnowiec

ASInfo
Wisła Kraków w meczu 1/16 finału Pucharu Polski pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 4:3 po dogrywce. Decydującego gola dla gości strzelił z rzutu karnego Denis Popović w 110. minucie spotkania.

Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 3:3. Gole dla gospodarzy strzelili Zarko Udovicić, Sebastian Dudek i Tin Matić. Trafienia dla "Białej Gwiazdy" zaliczyli Adam Mójta, Krzysztof Drzazga, a także Tomasz Nowak, który zaskoczył własnego bramkarza.

Zagłębie od ósmej minuty dogrywki musiało grać w dziesiątkę. Z boiska za czerwoną kartkę usunięty został wtedy Udovicić.

Rywalem Wisły w kolejnej fazie Pucharu Polski będzie Chojniczanka Chojnice lub Stal Mielec. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w środę.

Awans do 1/8 finału Pucharu Polski wywalczył również Górnik Łęczna. Piłkarze z Lubelszczyzny pokonali na wyjeździe Miedź Legnica 3:2. Trafienia dla drużyny prowadzonej przez Andrzeja Rybarskiego zaliczyli Vojo Ubiparip, Kamil Poźniak i Bartosz Śpiączka.

*****

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 3:4 (3:3, 1:1)

Bramki: Udovicić 21, Dudek 69-karny, Matić 87 - Mójta 42, Drzazga 75, Nowak 77-samobój, Popović 110-karny.

Czerwona kartka: Udovicić (98, Zagłębie).

Miedź Legnica - Górnik Łęczna 2:3 (1:1)

Bramki: Forsell 10-karny, 80 - Ubiparip 4, Poźniak 46, Śpiączka 66.