Prawdziwy pokaz siły Igi Świątek! Polka zmiażdżyła rywalkę w trzeciej rundzie Indian Wells

Xinhua / Pressfocus
Iga Świątek w rocznicę triumfu w wielkoszlemowym Roland Garros znów pokazała moc. Najlepsza polska tenisistka w turnieju w Indian Wells błyskawicznie awansowała do czwartej rundy po wygranej 6:1, 6:0 z Weroniką Kudiermietową.
Równo rok temu Świątek zadziwiła cały tenisowy świat, wygrywając pierwszy turniej wielkoszlemowy w karierze. Dwanaście miesięcy później Polka może pochwalić się już mianem numeru cztery w światowym tenisie.
W prestiżowych zawodach w Indian Wells nasza zawodniczka została rozstawiona z "dwójką". W trzeciej rundzie jej rywalką była Rosjanka Weronika Kudiermietowa, plasująca się na początku czwartej dziesiątki w rankingu WTA.
Przewaga Świątek w tym spotkaniu była wręcz miażdżąca. 20-latka rozpoczęła pojedynek w najlepszy możliwy sposób, od przełamania serwisu rywalki. Dzięki temu wyszła na prowadzenie 3:0.
Rosjanka ugrała honorowego gema, ale na więcej nie było jej już stać. Pierwszy set zakończył się po niespełna 30 minutach. Polka wygrała go 6:1.
W drugiej odsłonie przewaga naszej zawodniczki była jeszcze większa. Tym razem nie pozwoliła przeciwniczce na nic - nawet na jednego gema. W efekcie po zaledwie 54 minutach zwyciężyła 6:1, 6:0.
Tym samym Polka z łatwością awansowała do czwartej rundy. W niej zmierzy się z rozstawioną z numerem 24 Łotyszką, Jeleną Ostapenko lub Julią Putincewą z Kazachstanu.
Maciej Pietrasik10 Oct 2021 · 21:05