Premier League: Dwudzieste zwycięstwo Manchesteru City

Vlad1988/Shutterstock
Manchester City pokonał przed własną publicznością Watford FC 3:1 (2:0) w ostatnim wtorkowym meczu 22. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Etihad Stadium niepokonani wciąż "The Citizens" prowadzenie objęli już w pierwszej minucie, kiedy to Niemiec Leroy Sane znakomicie zagrał w pole karne i Raheem Sterling tylko dokładając nogę, umieścił piłkę w siatce. Po niespełna kwadransie gry było 2:0, gdy niefortunnie interweniował we własnym polu karnym Belg Christian Kabasele.
Osiemnaście minut po zmianie stron podwyższył z bliska Argentyńczyk Sergio Aguero, a osiem minut przed końcem rozmiary przegranej przyjezdnych zdołał jedynie zmniejszyć Andre Gray.
Dzięki dwudziestej wygranej w sezonie podopieczni Josepa Guardioli umocnili się na prowadzeniu w tabeli. "Szerszenie" doznały jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na dziesiątej lokacie.