Premier League: Dziesiąte zwycięstwo Chelsea

Vlad1988 / shutterstock.com
Chelsea Londyn wygrała przed własną publicznością z Newcastle United 3:1 w pierwszym sobotnim meczu 15. kolejki angielskiej Premier League.
Na Stamford Bridge rozpoczęło się po myśli beniaminka, bowiem po dwunastu minutach gry Dwight Gayle wykorzystał nieporozumienie defensywy gospodarzy i skierował piłkę do pustej bramki.
Wyrównał dziewięć minut później strzałem z narożnika pola karnego Eden Hazard, a po kolejnych dwunastu minutach uderzeniem głową z bliska prowadzenie obrońcom tytułu zapewnił Alvaro Morata. Dla Hiszpana było to dziewiąte trafienie w tym sezonie.
Po zmianie stron podwyższył jeszcze z rzutu karnego Hazard. Dzięki dziewiątej wygranej w bieżących rozgrywkach "The Blues" umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli. "Sroki" doznały ósmej porażki i pozostały na dwunastej lokacie w klasyfikacji.