Premier League: Everton przegrał z Leicester 0:2

YouTube
Piłkarze Leicester City wygrali u siebie z Evertonem 2:0 (2:0) w drugim niedzielnym meczu 10. kolejki angielskiej Premier League.
Na King Power Stadium gospodarze objęli prowadzenie po osiemnastu minutach gry, kiedy to Demarai Gray kapitalnie wyprowadził piłkę z własnej połowy i po minięciu trzech rywali zagrał do Algierczyka Riyada Mahreza, który szybko odegrał na długi słupek, gdzie Jamie Vardy z kilku metrów skierował piłkę do siatki.
Podwyższył jedenaście minut później najlepszy na murawie Gray, który tym razem zdecydował się na uderzenie z dystansu i po niefortunnym odbiciu obrońcy bezradny Jordan Pickford został pokonany po raz drugi.
"Lisy" odniosły w ten sposób trzecie zwycięstwo w sezonie i awansowały na jedenaste miejsce w tabeli. "The Toffees" doznali natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal otwierają strefę spadkową klasyfikacji.