Premier League: Kanonada w meczu Arsenalu

CosminIftode/Shutterstock
Everton FC przegrał u siebie z Arsenalem Londyn 2:5 w pierwszym niedzielnym meczu 9. kolejki angielskiej Premier League. To pierwszy wyjazdowy triumf w lidze podopiecznych Arsene Wengera w tym sezonie.
Początek spotkania zdecydowanie należał do „Kanonierów”, którzy stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramki. Gol padł, ale niespodziewanie strzelili go „The Toffees”. Granita Xhaka stracił piłkę przed polem karnym, która trafiła do Wayne Rooney'a. Ten przymierzył zza pola karnego i pokonał Petra Cecha.
Zespół ze stolicy wyrównał tuż przed przerwą. Skuteczną dobitką popisał się Nacho Monreal. Na początku drugiej połowy zespół z północnej części stolicy przeprowadził doskonałą kontrę. W pole karne dośrodkował Alexis Sanchez, a piłkę do bramki strzałem głową skierował Mesut Oezil.
W 69. minucie sytuacja miejscowych była jeszcze trudniejsza. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Idrissa Gueye. Na nieco ponad kwadrans przed końcem kolejna kontra gości, Oezil podał do Alexandre Lacazette'a, który pewnym uderzeniem pokonał Jordana Pickforda.
W ostatniej minucie czwartego gola dla gości strzelił Aaron Ramsey. W doliczonym czasie fatalny błąd popełnił Petr Cech. Golkiper przyjezdnych wybijając piłkę trafił w Oumara Niasse’a, który nie miał problemów by potem trafić do pustej bramki. Rezultat ustalił w ostatniej akcji Sanchez.
Podopieczni Ronalda Koemana po tej porażce zajmują 18. miejsce w tabeli z zdobytymi ośmioma punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Leicester City.
Natomiast zespół z północnej części stolicy plasuje się na piątej pozycji i ma na swoim koncie 16 „oczek”. Jego kolejnym rywalem będzie Swansea City.
*****

Everton FC - Arsenal Londyn 2:5 (1:1)

Bramki: Rooney 12, Niasse 90+4 - Monreal 40, Oezil 53, Lacazette 74, Ramsey 90, Sanchez 90+5.

Czerwona kartka: Gueye 69 - za drugą żółtą (Everton FC).