Premier League: Kolejna wygrana Manchesteru United

alphaspirit / shutterstock
Manchester United pokonał u siebie Leicester City 2:0 w ostatnim sobotnim meczu trzeciej kolejki angielskiej Premier League. To trzecia kolejna wygrana „Czerwonych Diabłów” w tym sezonie.
Kibice na Old Trafford w pierwszych trzech kwadransach nie zobaczyli ani jednego gola. W 53. minucie gospodarze mieli doskonałą okazję, kiedy sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Danny'ego Simpsona. Z 11. metrów uderzył Romelu Lukaku, ale skutecznie interweniował Kasper Schmeichel.
W 70. minucie miejscowi objęli prowadzenie. Piłka trafiła w polu karnym do niepilnowanego Marcusa Rashforda, który mocnym i płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. W 82. minucie było już 2:0. Rashford trafił piłką będącego kilka metrów przed bramką Marouane'a Fellainiego i futbolówka wpadła do bramki bezradnego duńskiego golkipera.
Podopieczni Jose Mourinho są liderem tabeli z kompletem dziewięciu punktów. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe ze Stoke City.
Natomiast „Lisy” plasują się na 16. pozycji ze zdobytymi trzema „oczkami”. Ich kolejnym rywalem będzie Chelsea Londyn.