Premier League: Niesamowite trio Liverpoolu zapewniło drużynie trzy punkty

alphaspirit / shutterstock
Liverpool FC pokonał przed własną publicznością AFC Bournemouth 3:0 (1:0) w sobotnim meczu 34. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Na Anfield Road pierwsza bramka padła już w 7. minucie. Wówczas Sadio Mane dopadł do piłki odbitej w polu karnym i pewnie uderzył na bramkę rywali.
Po zmianie stron jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah. Reprezentant Egiptu w 69. minucie wykorzystał dośrodkowanie Trenta Alexandera-Arnolda i strzałem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Wynik spotkanie 3:0 w 90. minucie ustalił Roberto Firmino. Brazylijski atakujący po podaniu Alexa Oxlade-Chamberlaina oddał skuteczny strzał z krawędzi pola karnego.
Podopieczni Juergena Kloppa zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli angielskiej ekstraklasy, z kolei zawodnicy Eddie'go Howe'a plasują się na 11. pozycji.