Premier League: Remis na otwarcie kolejki

charnsitr/Shutterstock
Leicester City zremisował u siebie ze Stoke City 1:1 w pierwszym sobotnim meczu 28. kolejki angielskiej Premier League.
Gola dla gości tuż przed przerwą strzelił Xherdan Shaqiri. Gospodarze wyrównali w drugiej połowie. Z prawej strony dośrodkował w pole bramkowe Marc Albrighton, a bramkarz przyjezdnych, Jack Butland, popełnił fatalny błąd i chcąc złapać piłkę, wbił ją do swojej bramki. Ostatnie minuty należały do „Lisów”. Kilka razy kotłowało się pod bramką Stoke City, ale futbolówka do siatki ostatecznie nie wpadła.
Drużyna z King Power Stadium zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli ze zdobytymi 35 punktami. W następnej kolejce zagra u siebie z AFC Bournemouth.
Natomiast „The Potters” plasują się na 19. pozycji i mają na swoim koncie 26 „oczek”. Ich kolejnym ligowym rywalem będzie Southampton FC.