Premier League: Southampton i Newcastle podzieliły się punktami

Solent Creatives / wikicommons
Southampton na własnym stadionie zremisowało z Newcastle United 2:2 w meczu 8. kolejki angielskiej ekstraklasy.
Obie bramki dla gospodarzy spotkania zdobył Manolo Gabbiadini. Reprezentant Włoch po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 49. minucie, kiedy wykorzystał zagranie Nathana Redmonda i mocnym strzałem z dystansu pokonał golkipera rywali.
Napastnik drugi raz wpisał się na listę strzelców w 75. minucie, zamieniając rzut karny na gola.
Dla ekipy "Srok" pierwszą bramkę zdobył Isaac Hayden, który huknął na bramkę "Świętych" w 20. minucie i nie dał szans na obronę golkiperowi rywali. Kolejne trafienie zanotował natomiast Ayoze Perez w 51. minucie.
Drużyna Mauricio Pellegrino po tym meczu awansowała na 10. miejsce w tabeli Premier League. Zespół Rafaela Beniteza wciąż zajmuje 9. pozycję.