Tottenham lepszy od West Hamu w derbach Londynu. Dwa gole Kane'a

CosminIftode / shutterstock.com
West Ham United uległ Tottenhamowi Hotspur 2:3 (0:2) w pierwszym sobotnim meczu szóstej kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Olympic Stadium w Londynie przed przerwą dwukrotnie do siatki nominalnych gospodarzy celnie przymierzył w niespełna pięć minut Harry Kane. Udział przy obu golach miał Dele Alli. Najpiew po jego dośrodkowaniu Kane celnie uderzył głową...

... a później po jego szarży dobił piłkę do pustej bramki. Był to już czwarty gol reprezentanta Anglii w tym sezonie Premier League.

Po zmianie stron prowadzenie "Kogutów" podwyższył jeszcze precyzyjnym uderzeniem sprzed linii pola karnego Duńczyk Christian Eriksen.
Pięć minut później odpowiedział z bliska Meksykanin Javier Hernandez, a trzy minuty przed końcem efektownym strzałem głową popisał się Senegalczyk Cheikhou Kouyate.
Podopieczni Mauricio Pochettino dzięki trzeciej wygranej w sezonie przesunęli się na trzecie miejsce w tabeli. "Młoty" doznały czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i są w tym momencie tuż nad strefą spadkową.