Premier League. Tottenham uległ w meczu wyjazdowym

Tottenham stracił punkty. Uległ w meczu wyjazdowym
Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Burnley FC wygrał u siebie z Tottenhamem Hotspur 2:1 w pierwszym sobotnim meczu 27. kolejki angielskiej Premier League. To pierwsza porażka "Kogutów" po serii czterech ligowych zwycięstw.
Kibice na Turf Moor na gole musieli poczekać do drugiej połowy. W 57. minucie na prowadzenie wyszli "The Clarets". Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę uderzeniem głową zdobył Chris Wood.
Radość gospodarzy nie trwała zbyt długo. W 65. minucie przedarł się w pole karne Harry Kane i w sytuacji sam na sam z bramkarzem doprowadził do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych. Po zagraniu wzdłuż pola bramkowego futbolówkę z bliska do siatki wpakował Ashley Barnes.
Po tej wygranej podopieczni Seana Dyche'a mają 30 punktów i zajmują 13. miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Newcastle United. Natomiast zespół prowadzony przez Mauricio Pochettino plasuje się na trzeciej pozycji z 60 "oczkami" na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Chelsea Londyn.