Premier League: WBA coraz bliżej spadku. Grał Krychowiak

wba.co.uk
West Bromwich Albion przegrał u siebie z Leicester City 1:4 w sobotnim meczu 30. kolejki angielskiej Premier League. Dla „The Baggies” była to szósta z rzędu porażka w lidze.
Gospodarze objęli prowadzenie na samym początku spotkania. Dośrodkowanie z prawej strony fantastycznie sfinalizował wślizgiem Jose Rondon. Potem bliski podwyższenia rezultatu był Krychowiak. Polak przyjął piłkę przed polem karnym i oddał mocny strzał. Futbolówka otarła się o jednego z rywali, ale Kasper Schmeichel zdołał ją sparować na poprzeczkę.
Goście wyrównali w 21. minucie. Podanie za linię obrony i kapitalny strzał bez przyjęcia Jamie'ego Vardy'ego lewą nogą, po którym piłka wpadła do siatki tuż przy słupku. W 59. minucie zmieniony został Krychowiak, a chwilę potem „Lisy” zdobyły drugą bramkę. Riyad Mahrez kapitalnie przyjął futbolówkę w „16” i pewnie pokonał golkipera miejscowych. Trzeciego gola strzelił głową Kelechi Ihenacho. W doliczonym czasie wynik ustalił Iborra.
Podopieczni Alana Pardew zamykają ligową tabelę ze stratą ośmiu punktów do bezpiecznego miejsca. Natomiast podopieczni Claude'a Puela plasują się na ósmej pozycji.
Czyste konto w sobotę zachował Łukasz Fabiański. Jego Swansea City AFC zremisował na wyjeździe z Huddersfield Town 0:0, choć od 11. minuty „Łabędzie” grały w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jordana Ayew. Drużyna z Walii plasuje się na 14. pozycji, mając cztery „oczka” przewagi nad strefą spadkową.