Premier League: West Ham upokorzony przez beniaminka

Shutterstock
West Ham United uległ przed własną publicznością Brighton & Hove Albion FC aż 0:3 (0:2) w spotkaniu otwierającym zmagania 9. kolejki angielskiej Premier League.
Na Olympic Stadium w Londynie beniaminek objął prowadzenie już po dziesięciu minutach gry, kiedy to skutecznym strzałem głową popisał się Glenn Murray, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Niemca Pascala Grossa.
Podwyższył tuż przed przerwą kapitalnym uderzeniem zza linii pola karnego Kolumbijczyk Jose Izquierdo. Kwadrans przed końcem "Młoty" dobił ponownie Murray, który drugiego gola w tych zawodach strzelił z rzutu karnego.
Dzięki trzeciej wygranej w sezonie "Mewy" przesunęły się na dziesiąte miejsce w tabeli. Podopieczni Slavena Bilica doznali natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na siedemnastą lokatę w klasyfikacji.