Premier Liha: Karpaty zremisowały z Dynamo, grał Tomasz Kędziora

facebook.com/fcrk
Karpaty Lwów zremisowały u siebie z Dynamem Kijów 1:1 (0:1) w niedzielnym meczu 14. kolejki rozgrywek ukraińskiej Premier Lihi. Całe zawody w szeregach gości zaliczył Tomasz Kędziora.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po dwunastu minutach gry Domagoj Vida. Reprezentant Chorwacji zaskoczył golkipera gospodarzy strzałem głową, po dośrodkowaniu w pole karne swojego rodaka Josipa Pivarica.
Wyrównał dziesięć minut po zmianie stron kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Serhij Miakuszko. "Zielone Lwy" uratowały w ten sposób siódmy podział punktów w tym sezonie i pozostały na dziewiątej pozycji w tabeli.
Stołeczna drużyna natomiast zremisowała po raz piąty w bieżących rozgrywkach i nieznacznie umocniła się na drugiej lokacie. Do prowadzącego w klasyfikacji Szachtara Donieck traci już siedem punktów.