Prestiżowe zwycięstwo Górnika w Fortuna Pucharze Polski! Zabrzanie pokonali Ruch Chorzów

Tomasz Kudala/Pressfocus
Górnik Zabrze awansował do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Zespół w derbach Górnego Śląska wygrał 1:0 z Ruchem Chorzów.
Mecz od pierwszego gwizdka toczył się w dobrym tempie. Na początku spotkania Daniel Bielica z trudem sparował piłkę po dobrym uderzeniu z rzutu wolnego. Chwilę później Jakub Osobiński poradził sobie ze strzałem Mateusza Cholewiaka.
Po dwóch kwadransach bliski zdobycia bramki był Robert Dadok. Bramkarz Ruchu znów wykazał się jednak świetnym refleksem, ratując zabrzan przed stratą gola.
Pod koniec pierwszej połowy Osobiński wygrał kolejny pojedynek z Dadokiem. Golkiper zachował również czujność przy strzale Richarda Jensena.
Osobiński w końcu musiał jednak skapitulować. W 43. minucie wynik spotkania otworzył Rafał Janicki. Do przerwy Górnik zasłużenie prowadził 1:0.
Po godzinie gry zabrzanie mogli podwyższyć prowadzenie. Patryk Krawczyk skierował piłkę do siatki, ale jego gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej.
Spotkania z powodu urazu nie mógł dokończyć dobrze spisujący się Osobiński. Między słupkami chorzowian musiał stanąć rezerwowy bramkarz Jakub Bielecki.
Więcej trafień już w tym spotkaniu nie oglądaliśmy. Górnik wygrał 1:0 i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski.
Adam Kłos01 Sep 2022 · 22:27