Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w Polityce prywatności

Prezes Wisły: Sprawa Cierzniaka będzie miała ciąg dalszy

14 mar 2016 | 14:53 3
Prezes Wisły: Sprawa Cierzniaka będzie miała ciąg dalszy
- Chciałem podkreślić, że sprawa pana Radosława Cierzniaka ma swój dalszy ciąg. Niestety w świetle takich procedur, jakie funkcjonują w Polskim Związku Piłki Nożnej, czekamy do dziś na uzasadnienie decyzji. Potwierdzamy, że w naszej opinii podjęta przez Komisję decyzja jest decyzją krzywdzącą, stronniczą, uwzględniającą interesy Legii Warszawa - powiedział na łamach oficjalnej strony krakowskiego klubu Piotr Dunin-Suligostowski, prezes Wisły Kraków.

Cierzniak 7. marca został zawodnikiem wicemistrzów Polski. Biała Gwiazda nie zgodziła się jednak z tą decyzją i odwoła się od wyroku tuż po tym, jak otrzyma uzasadnienie decyzji organu. Izba ma na dostarczenie dokumentacji 20 dni.

- Stworzony został niebezpieczny precedens, który może być szkodliwy dla wielu klubów. Okazuje się, że klub, który ma podpisaną z zawodnikiem umowę i wypłaca terminowo wszystkie wynagrodzenia zawodnikowi, jest ubezwłasnowolniony w decyzjach wewnętrznych o przesunięciu zawodnika do drużyny rezerw - zaznaczył prezes. - Tak jak wspomniałem, stworzony został precedens, w którym zawodnik, który pomimo ważnego kontraktu, chciałby zmienić klub, może wystąpić z wnioskiem, iż jego warunki treningu zostały pogorszone, a szanse na rozwój sportowy zostały zmniejszone, w związku czym oczekuje rozwiązania kontraktu. Taka była konkluzja, której wysłuchaliśmy podczas obrad Komisji. Zawodnik uzasadniał ją faktem, że musi trenować na murawie ze sztuczną nawierzchnią. Jest to niepoważne i dziwimy się, że tego rodzaju decyzja została podjęta. Mamy wrażenie, iż podczas spotkań z innymi klubami, wygłaszały one podobne do naszej opinie - dodał wzburzony Dunin-Suligostowski.

- Posiadamy i dokumentację, i nagrania wywiadów, których udzielał Radosław Cierzniak, a które w pierwszej wersji potwierdzały prowadzenie rozmów w grudniu, następnie w ciągu godziny wypowiedzi te zostały czterokrotnie zmodyfikowane. Będziemy również odwoływać się w tej sprawie, ponieważ jeśli zawodnik faktycznie prowadził rozmowy z innym klubem wcześniej niż pół roku przed wygaśnięciem kontraktu, złamał literę prawa
- stwierdził na konferencji prasowej prezes Wisły.
Źródło: asinfo.
Komentarze
14 mar 2016 | 15:30
-4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Niech się już w tej Wiśle doszczętnie nie kompromitują, bo tylko robią z każdym dniem coraz większe pośmiewisko w całej Polsce. Cierżniak być może ma swoje za uszami, ale mimo wszystko zsyłać zawodnika za karę do rezerw? Temat już był wałkowany w mediach. Do rezerw go mogliby przenieść, gdyby facet zanotował spory regres formy, dochodził po kontuzji do formy, a tu nie miało nic takiego miejsca.
15 mar 2016 | 00:00
0
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
schonor25 zamilcz...!!!
15 mar 2016 | 00:00
-1
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
nie.....
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}

Zawodnicy

#
Zawodnik
Bramki(karne)
Asysty
Bramki
Asysty
Żółte kartki
Czerwone kartki
Łącznie
1
3 (0)
2
2 (0)
3
2 (2)
4
1 (0)
5
1 (0)
6
1 (0)
7
1 (0)
8
1 (0)
9
1 (0)
10
1 (0)
{{$index + 1}}
{{player.value_1}}
{{player.value_1}}
{{player.value_2}}
{{player.value_3}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja