Priemjer Liga: Czwarta z rzędu wygrana FK Rostów

De Visu/Shutterstock
FK Ufa uległ u siebie FK Rostów 1:4 (0:0) w pierwszym sobotnim 6. kolejki rozgrywek rosyjskiej Priemjer Ligi.
Na murawie Neftyanik Stadium kibice wszystkie bramki oglądali dopiero w drugiej połowie. Rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którym prowadzenie zapewnił dziesięć minut po zmianie stron Czech Ondrej Vanek.
Później jednak wyrównał Mołdawianin Alexandru Gatcan, a następnie dwukrotnie w niespełna trzy minuty do siatki miejscowych celnie przymierzył Białorusin Cimafiej Kałaczou. Sukces przyjezdnych przypieczętował jeszcze Słoweniec Miha Mevlja.
Dzięki czwartej wygranej z rzędu zespół z południa Rosji awansował na drugie miejsce w tabeli. Drużyna z Baszkirii po pierwszej porażce w bieżących rozgrywkach pozostała na siódmej pozycji w klasyfikacji.