Priemjer Liga: Porażka drużyny Janusza Gola

Pukhov Konstantin/Shutterstock
W meczu 15. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi FK Ufa wygrała przed własną publicznością z Amkarem Perm 2:1. W barwach przyjezdnych do 63 minuty grał Janusz Gol.

Pierwsze trafienie w tym spotkaniu padło dopiero w drugiej części gry. Niespełna 120 sekund po przerwie gospodarze wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Nigeryjczyk Sly. W 68 minucie do wyrównania doprowadził Aleksandr Salugin, któremu asystował Georgi Dzhikiya. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego zwycięskiego gola dla miejscowych zdobył Wiaczesław Krotow.

Dzięki trzeciej wygranej w tym sezonie, piłkarze FK Ufa awansowali na 13 miejsce w tabeli. "Ufimcy" mają na swoim koncie 13 punktów, z kolei Amkar wywalczył do tej pory 16 "oczek" i znajduje się na dziewiątej pozycji.