Primera Division. Eibar rozgromiło Espanyol Barcelona

Eibar rozgromiło Espanyol Barcelona
CapturaSport / shutterstock.com
SD Eibar pokonał przed własną publicznością Espanyol Barcelona 3:0 (1:0) w jedynym poniedziałkowym spotkaniu 20. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Municipal de Ipurua prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnił Sergi Enrich, który w polu karnym zaskoczył golkipera rywali sprytnym, płaskim strzałem z ostrego kąta.
Siedem minut po zmianie stron podwyższył Pablo De Blasis. Argentyńczyk umieścił piłkę w siatce z kilku metrów mocnym uderzeniem pod poprzeczkę, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Pedro Bigasa. Sześć minut przed końcem okazały sukces przypieczętował jeszcze Charles. Brazylijczyk popisał się efektownym wolejem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Zespół z Kraju Basków po szóstej wygranej w sezonie awansował na jedenaste miejsce w tabeli. "Papużki" z Katalonii doznały natomiast ósmej porażki w dziewięciu ostatnich meczach i spadły na trzynastą lokatę w klasyfikacji.
Kamil Kaczmarek21 Jan 2019 · 23:02