Primera Division: Espanyol wyszarpał remis w Vigo

Natursports/Shutterstock
Celta Vigo zremisowała przed własną publicznością z Espanyolem Barcelona 2:2 (1:1) w trzecim niedzielnym meczu 23. kolejki hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de Balaidos prowadzenie przyjezdnym zapewnił płaskim strzałem w sytuacji sam na sam Brazylijczyk Leo Baptistao.
Później w głównej roli wystąpił Maximiliano Gomez. Urugwajczyk najpierw skutecznie przymierzył głową, a dziesięć minut przed końcem przybliżył do sukcesu gospodarzy strzałem z woleja z pola karnego.
Trzy minuty przed końcem wyrównał jednak precyzyjnym uderzeniem z dystansu Gerard Moreno. "Papużki" po drugim z rzędu ligowym remisie są na piętnastej lokacie w tabeli.
Zespół z Galicji natomiast podzielił się punktami z rywalami dopiero po raz piąty w bieżących rozgrywkach i plasuje się na ósmej pozycji w klasyfikacji.