Primera Division: Kolejna porażka Realu Sociedad

Levante UD pokonało u siebie Real Sociedad San Sebastian 3:0 (1:0) w trzecim czwartkowym meczu 5. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Ciudad de Valencia prowadzenie gospodarzom zapewnił tuż przed przerwą kapitalnym uderzeniem z woleja zza linii pola karnego Chema. Piłka wylądowała w samym okienku bramki, którą strzegł bezradny Geronimo Rulli.
Kwadrans przed końcem podwyższył po strzale z rzutu karnego Jose Luis Morales. Okazały sukces przypieczętował minutę przed końcem efektownym uderzeniem z rzutu wolnego Macedończyk Enis Bardhi. Dzięki drugiej wygranej w sezonie niepokonany wciąż beniaminek z Walencji awansował na piąte miejsce w tabeli.
Zespół z Kraju Basków, który kończył zawody w osłabieniu, doznał natomiast drugiej z rzędu porażki i spadł na szóstą lokatę w klasyfikacji. Na jej czele znajduje się z kompletem punktów FC Barcelona.