Primera Division: Levante lepsze od Eibar

JorisMol, wikicommons
Levante UD pokonało u siebie SD Eibar 2:1 (1:0) w jedynym piątkowym meczu 29. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadi Ciutat de Valencia prowadzenie miejscowym zapewnił dwadzieścia minut przed przerwą strzałem z pola karnego Roger Marti, któremu świetnie dośrodkował z prawej strony boiska Jose Luis Morales.
Wyrównał z bliska osiemnaście minut po zmianie stron Brazylijczyk Charles, który wykorzystał zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Radość przyjezdnych trwała jednak niespełna minutę. Fatalny błąd defensywy wykorzystał bowiem Emmanuel Boateng i Ghańczyk po minięciu golkipera rywali skierował piłkę do pustej bramki.
Dzięki drugiej z rzędu i piątej w sezonie wygranej zespół z Walencji umocnił się tuż nad strefą spadkową klasyfikacji. Drużyna z Kraju Basków doznała natomiast drugiej z rzędu, a zarazem dwunastej w sezonie porażki i pozostała na dziewiątej lokacie w tabeli.