Primera Division: Ósma z rzędu wygrana Valencii

Miquel Gimenez Olive, wikicommons
Valencia pokonała na wyjeździe RCD Espanyol Barcelona 2:0 w niedzielnym meczu 12. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszą bramkę na RCDE Stadium zdobył Geoffrey Kondogbia. Reprezentant Francji w 67. minucie zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, dzięki czemu umieścił piłkę w siatce.
Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 83. minucie Santiago Mina, który wykorzystał błąd w defensywie rywali i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali.
Zespół prowadzony przez Marcelino zanotował ósme z rzędu zwycięstwo w Primera Division i obecnie z dorobkiem 30 punktów na koncie zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli.
Dla drużyny Quique Sancheza Floresa była to natomiast piąta porażka w tym sezonie. Ekipa z Barcelony ma na koncie 13 "oczek", co daje jej 13. lokatę.