Primera Division: Pierwsze zwycięstwo Malagi

Hidalgismael, wikipedia
Malaga pokonała u siebie Celtę Vigo 2:1 w ostatnim niedzielnym spotkaniu dziesiątej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio La Rosaleda gospodarzy wyprowadził na prowadzenie tuż przed przerwą strzałem głową z bliska Adrian. Wyrównał niespełna kwadrans przed końcem efektownym lobem, po uderzeniu głową, Iago Aspas.
Goście nie cieszyli się jednak zbyt długo, bowiem sześć minut później, po zagraniu ręką w polu karnym, rzut karny pewnie wykorzystał Recio i drużyna z Andaluzji nie pozwoliła już sobie wyrwać zwycięstwa.
Dzięki pierwszej wygranej w sezonie podopieczni Michela opuścili ostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzając Deportivo Alaves. Zespół z Galicji doznał piątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał trzynasty w klasyfikacji.