Primera Division: Real Sociedad rozgromił Gironę

imagestockdesign / shutterstock.com
Real Sociedad San Sebastian rozbił u siebie Girona FC 5:0 (2:0) w przedostatnim niedzielnym meczu 31. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Anoeta dwubramkowe prowadzenie ekipie z Kraju Basków do przerwy zapewnili po strzałach z pola karnego Sergio Canales i Adnan Januzaj.
Po zmianie stron podwyższył dwukrotnie w sytuacjach sam na sam Mikel Oyarzabal, a efektowny sukces przypieczętował jeszcze dwie minuty przed końcem rezerwowy Juanmi, który w polu karnym wykończył koronkową akcję całego zespołu.
Dzięki dziesiątej wygranej w sezonie dwukrotni mistrzowie Hiszpanii awansowali na dwunastą lokatę w tabeli. Beniaminek z Katalonii doznał natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na ósmej pozycji w klasyfikacji.