Primera Division: Real Sociedad wygrał z Deportivo Alaves

Hidalgismael, wikipedia
Real Sociedad San Sebastian pokonał u siebie Deportivo Alaves Vitoria 2:1 (2:1) w przedostatnim niedzielnym meczu 27. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Anoeta prowadzenie gospodarzom zapewnił po sześciu minutach gry strzałem głową Meksykanin Hector Moreno. Pięć minut później podwyższył po błędzie defensywy przyjezdnych Asier Illarramendi.
Sześć minut przed przerwą kontaktową bramkę po efektownym uderzeniu z pierwszej piłki pod poprzeczkę uzyskał Alfonso Pedraza, ale na więcej dwukrotni mistrzowie Hiszpanii już nie pozwolili lokalnym rywalom.
Podopieczni Eusebio Sacristana po dziewiątej wygranej w sezonie przesunęli się na dwunaste miejsce w tabeli. Zespół z administracyjnej stolicy Kraju Basków doznał natomiast szesnastej porażki w bieżących rozgrywkach i spadł na szesnastą lokatę.