Primera Division: Wysoka porażka Betisu z Eibar

Gartxoak, wikipedia
Piłkarze SD Eibar rozbili u siebie Betis Sewilla 5:0 (2:0) w jedynym poniedziałkowym meczu dwunastej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Municipal de Ipurua podopieczni Jose Luisa Mendilibara objęli prowadzenie po sześciu minutach gry, kiedy to niefortunnie piłkę skierował do własnej bramki Jordi Amat. Kwadrans przed przerwą podwyższył uderzeniem głową Argentyńczyk Gonzalo Escalante.
Po zmianie stron, gdy "Verdiblancos" grali już w osłabieniu, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się również Charles. Brazylijczyk najpierw wykorzystał rzut karny, a kwadrans później płaskim strzałem z kilku metrów skutecznie wykończył kontratak i precyzyjne zagranie od Ivana Alejo. Dziesięć minut przed końcem efektowny sukces "Los Armeros" przypieczętował jeszcze Sergio Enrich.
Dzięki trzeciej wygranej w sezonie zespół z Kraju Basków umocnił się na siedemnastej pozycji w tabeli. Drużyna z Andaluzji doznała natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na dziewiątą lokatę w klasyfikacji.
* * * * * *

SD Eibar - Betis Sewilla 5:0 (2:0)

Bramki: Jordi Amat 6-samobójcza, Escalante 30, Charles 56-karny, 71, Sergio Enrich 80.