Problemy reprezentacji Belgii. Podstawowy piłkarz nie zagra już na turnieju

Xinhua/Pressfocus
Timothy Castagne nie wystąpi już na tegorocznych mistrzostwach Europy. Fatalne informacje przekazał selekcjoner Roberto Martinez.
Wczoraj wahadłowy znalazł się w pierwszym składzie Belgów na mecz z Rosją. Już w pierwszej połowie musiał jednak opuścić murawę.
W 26. minucie Castagne zderzył się głowami z jednym z rywali. Dzisiejsze badania potwierdziły, że piłkarz doznał złamania kości jarzmowej.
- Mam do przekazania bardzo smutne wieści. Timothy już nie zagra na turnieju. Prześwietlenie potwierdziło złamanie. Teraz musi poddać się leczeniu - ogłosił Roberto Martinez na konferencji prasowej.
W miejsce Castagne'a na boisku pojawił się wczoraj Thomas Meunier. 29-latek zdobył jedną z bramek, a Belgowie ostatecznie wygrali aż 3:0.
17 czerwca "Czerwone Diabły" zagrają z Danią. Fazę grupową zakończą rywalizacją z Finlandią.
Adam Kłos13 Jun 2021 · 15:52
Źródło: Twitter