Przebojowa akcja Kyliana Mbappe, Griezmann zmarnował karnego. Gwiazdor PSG zabawił się z obroną rywali [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacja Francji od zwycięstwa rozpoczęła udział w Lidze Narodów. "Trójkolorowi" wygrali dzięki przebojowej akcji Kyliana Mbappe. Gwiazdor PSG w pojedynkę ośmieszył całą defensywę rywali, a jego drużyna wygrała dzięki temu 1:0. W doliczonym czasie gry rzut karny zmarnował Antoine Griezmann.
Chociaż na początku meczu optyczną przewagę mieli goście, to Szwedzi jako pierwsi zagrozili bramce rywali. W 15. minucie mocny strzał na bramkę oddał Mikael Lustig. Do szczęścia brakowało mu naprawdę niewiele, lecz piłka przeszła ostatecznie obok słupka.
Sześć minut później niezłą okazję miał także Victor Lindelof, który najlepiej odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu. Dobrze interweniował wówczas Hugo Lloris. Golkiper w ostatnim kwadransie pierwszej połowy obronił również uderzenie Berga.
Przed przerwą wreszcie odważniej zaatakowali Francuzi. Niecelnie strzelał Giroud, ale w 41. minucie znakomitą akcję przeprowadził Kylian Mbappe.
Gwiazdor PSG dostał piłkę na lewej stronie boiska. Wbiegł z nią w pole karne, po odbiciu od jednego z rywali futbolówka dość przypadkowo do niego wróciła, ale finalnie ośmieszył obronę rywali, pakując piłkę do siatki z bardzo ostrego kąta.
W drugiej połowie goście nie zamierzali forsować tempa. Zadowalało ich jednobramkowe prowadzenie, a Szwedzi nie zdołali poważniej zagrozić bramce Hugo Llorisa. Z dystansu szczęścia próbował między innymi Larsson, ale do celu było daleko.
W 80. minucie niewiele brakowało, abyśmy obejrzeli kolejnego ładnego gola. Dubois próbował przelobować wysuniętego golkipera rywali z trudnej pozycji. Piłka wylądowała jednak na poprzeczce.
Do końca spotkania wynik już się nie zmienił, choć w doliczonym czasie gry po faulu na Martialu "Les Bleus" mieli jeszcze rzut karny. Nad bramką uderzył jednak Antoine Griezmann i Francuzi wygrali ze Szwedami tylko 1:0.
Maciej Pietrasik05 Sep 2020 · 22:38