Przebudzenie Argentyny. Piękny gol Messiego [VIDEO]

CP DC Press / Shutterstock.com
Przebudzenie reprezentacji Argentyny. Wicemistrzowie świata wygrali z Kolumbią 3:0 w dwunastej kolejce eliminacji mistrzostw świata w Ameryce Południowej.

Przed meczem Argentyńczycy byli w trudnej sytuacji. Nie dość, że w latynoskim klasyku zostali rozbici przez Brazylię, to jeszcze zajmowali dopiero szóste miejsce w tabeli eliminacji. Mecz z Kolumbią urastał więc do kluczowego dla losów całych eliminacji.

Selekcjoner Edgardo Bauza zaskoczył składem. Choć miał w drużynie tak znakomitych napastników jak Gonzalo Higuain i Sergio Aguero, to obaj piłkarze usiedli na ławce rezerwowych. W pierwszym składzie pojawił się za to Lucas Pratto, piłkarz Atletico Mineiro.

Bohaterem meczu był Leo Messi, który otworzył wynik już w dziesiątej minucie gry. Gwiazdor Barcelony popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. David Ospina nie miał szans na skuteczną interwencję.

Messi miał też udział w pozostałych golach swojej drużyny. W 23. minucie jego dośrodkowanie wykorzystał Pratto, a w samej końcówce meczu miał asystę przy golu Angela Di Marii.

Dzięki zwycięstwu Argentyna wyprzedziła Kolumbię i awansowała na piąte miejsce w tabeli grupy eliminacyjnej, które gwarantuje grę w barażu o mundial. Obecnie piłkarze Bauzy mają w dorobku 19 punktów. Do prowadzącej Brazylii tracą osiem "oczek".