Przebudzenie Chelsea, 6 goli na Stamford Bridge

Chelsea Londyn pokonała na własnym stadionie Newcastle United 5:1 w ostatnim sobotnim meczu 26. kolejki Premier League. Dla gospodarzy było to ósme ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Stołeczna drużyna nie przegrała pod wodzą Guusa Hiddinka jeszcze żadnego spotkania.

Zespół prowadzony przez Holendra po 17 minutach meczu prowadził już 3:0. Bramkarza rywali pokonali Diego Costa, Pedro Rodriguez i Willian. Po przerwie Chelsea zdobyła jeszcze dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Pedro i Bertrand Traore. Wynik na 5:1 ustalił w ostatniej minucie podstawowego czasu gry, Andros Townsend. Dla reprezentanta Anglii było to pierwsze trafienie w barwach "Srok".

Dzięki wygranej londyńska drużyna awansowała na dwunaste miejsce w tabeli. Ma dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową, w której znajduje się Newcastle.

Kolejnym rywalem "The Blues" będzie Paris Saint Germain. Pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów odbędzie się we wtorek w Paryżu.