Przebudzenie Pogby! Asysta i gol z wolnego w meczu z Rosją [VIDEO]

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Reprezentacja Rosji przegrała z Francją 1:3 we wtorkowym meczu towarzyskim rozegranym w Sankt Petersburgu. Dwa gole dla gości strzelił Kylian Mbappe, a asystę i trafienie zanotował Paul Pogba.
"Les Blues" objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Paul Pogba podał prostopadle piłkę do Mbappe. Napastnik Paris Saint-Germain wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał bramkarza gospodarzy zbliżającego się mundialu.
Podopieczni Didiera Deschampsa podwyższyli wynik tuż po przerwie. Świetny strzał z rzutu wolnego oddał Paul Pogba. Andriej Łuniew, golkiper "Sbornej", był bez szans, a futbolówka wpadła do jego bramki tuż przy słupku.
Rosjanie odpowiedzieli w 68. minucie. Po świetnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła, gola z kilku metrów strzelił Fiodor Smołow. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 83. minucie. Mbappe ograł w polu karnym jednego z rywali i z ostrego kąta posłał piłkę do siatki między nogami bramkarza.
Zespół prowadzony przez Stanisława Czerczesowa tuż przed mistrzostwami świata zagra jeszcze mecze kontrolne z Austrią oraz Turcją. Na inaugurację mundialu Rosjanie zmierzą się z Arabią Saudyjską. Ich kolejnymi rywalami będą Egipt oraz Urugwaj.
Natomiast Francuzów czekają gry kontrolne z Irlandią, Włochami i Stanami Zjednoczonymi. Przeciwnikami "Les Bleus" na mundialu będą kolejno Australia, Peru i Dania.