Przegrana FC St. Pauli, cały mecz Waldemara Soboty

Holstein Kiel wygrał u siebie z FC St. Pauli 2:1 w meczu 28. kolejki 2. Bundesligi. W zespole z Hamburga 90 minut rozegrał Waldemar Sobota.
W pierwszej połowie najwięcej na stadionie w Kilonii działo się tuż przed przerwą. W 41. minucie Stefan Thesker sfaulował Alexandra Meiera i otrzymał czerwoną kartkę. Po chwili sam poszkodowany wykorzystał rzut karny i goście objęli prowadzenie. Dla 36-latka to szóste trafienie w dziesiątym meczu w tym sezonie.
Po przerwie mimo gry w osłabieniu gospodarze wyrównali już w 50. minucie. Z jedenastu metrów bramkę zdobył Alexander Muhling, dla którego to ósmy gol w sezonie.
Trzy minuty później prowadzenie ekipie "Bocianów" dał Jae-Sung Lee. Koreańczyk trafił z bliska i zdobył czwartą bramkę w rozgrywkach.
W barwach gości całe spotkanie rozegrał Waldemar Sobota. Dla Polaka był to piętnasty występ w tym sezonie.
W tabeli 2. Bundesligi Holstein Kiel jest na czwartej pozycji z dorobkiem 45 punktów. Natomiast FC St. Pauli spadło na szóste miejsce, mając na koncie 44 punkty.