Przegrana RB Lipsk, Eintracht Frankfurt zgarnął trzy punkty

YouTube
Eintracht Frankfurt wygrał u siebie z RB Lipsk 2:0 w sobotnim meczu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi. Gole dla gospodarzy strzelili w drugiej połowie Almamy Toure oraz Filip Kostić.
W pierwszej odsłonie lepiej prezentowali się goście. Nie potrafili jednak przełożyć tego na wynik. Ten zmienił się tuż po przerwie, ale to miejscowi zdobyli bramkę. Kapitalny strzał z powietrza zza pola karnego oddał Almamy Toure i Peter Gulacsi skapitulował.
Potem zawodnicy Eintrachtu bardzo mądrze grali w defensywie. W doliczonym czasie gry wygraną Eintrachtu przypieczętował Filip Kostić. Po tym zwycięstwie podopieczni Adiego Huttera zajmują dziewiąte miejsce w tabeli ze zdobytymi 24 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Fortuną Duesseldorf. Natomiast zespół prowadzony przez Juliana Nagelsmanna jest liderem i ma dwa "oczka" przewagi nad Borussią Moenchengladbach. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie właśnie ekipa "Źrebaków".
Zadowolony może być Rafał Gikiewicz. Polski bramkarz zachował w sobotę czyste konto, a jego Union Berlin pokonał FC Augsburg 2:0 i przerwał serię trzech porażek. Ekipa ze stolicy zajmuje 11. pozycję, mając sześć oczek przewagi nad miejscem barażowym.