"Przekupionych było siedmiu piłkarzy". Media ujawniają dowody na korupcję w meczu ligi hiszpańskiej

Brais Seara / Shutterstock
Wielki skandal w hiszpańskiej piłce. Madrycki dziennik El Mundo cytuje nagrania, które dowodzą, że mecz pomiędzy Valencią a Realem Valladolid został ustawiony.
Gazeta opublikowała tylko te nagrania, które zostały przechwycone przez policję. W całą aferę zamieszanych jest siedmiu piłkarzy Valladolid, w tym były piłkarz Realu Madryt, Raul Bravo.
Dowody zostały wykryte dzięki podsłuchowi założonemu w telefonie Carlosa Arandy. Piłkarz miał powiedzieć w rozmowie z pośrednikiem zajmującym się handlem narkotykami, jak potoczy się mecz ostatniej kolejki LaLiga sezonu 2018/19.
- Popatrz, kolego, Valencia wygra pierwszą połowę i drugą, ok? Obstaw 10 tysięcy euro, a wygrasz 20 - miał powiedzieć Aranda.
- Siedmiu piłkarzy zostało przekupionych, nic więcej. Nikt nie może się o tym dowiedzieć - dodał.
To spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Valencii. "Nietoperze" strzelili gola w obu połowach. Spotkanie potoczyło się więc dokładnie w taki sposób, jak zostało to ustalone z kapitanem Borją Fernandezem. Pomocnik dwa dni przed meczem z Valencią miał spotkać się z Raulem Bravo i oferować mu 50 tysięcy euro za wzięcie udziału w procederze.
Kluby zamieszane w tę aferę nie muszą się martwić żadnymi karami. Valencia nie straci miejsca w Lidze Mistrzów, a Real Valladolid nie zostanie zdegradowany. Odpowiedzialność za tę sprawą poniosą jedynie piłkarze.
Łukasz Karyniewski04 Jun 2019 · 07:20
Źródło: El Mundo