Przemysław Płacheta znowu wywalczył rzut karny. Kibice powrócili na angielskie stadiony [WIDEO]

Paul Chesterton/Focus Images/MB Media/PressFocus
Przemysław Płacheta zagrał 90 minut w przegranym przez Norwich City wyjazdowym spotkaniu z Luton Town. Po raz pierwszy od blisko dziewięciu miesięcy dwa spośród rozegranych dziś wieczorem meczów Championship odbyły się przy udziale kibiców.
Wsparcie fanów wykorzystali gospodarze zawodów na Kenilworth Road, którzy nieoczekiwanie pokonali lidera zaplecza angielskiej ekstraklasy 3:1.
Norwich nie pomógł rzut karny wywalczony w pierwszej połowie przez Przemysława Płachetę. Polak dziś zagrał na pozycji napastnika. 22-latek tym samym wywalczył jedenastkę dla swojej drużyny w drugim meczu z rzędu.
Mimo przegranej Norwich utrzymało miejsce na szczycie tabeli Championship, z jednopunktową przewagą nad aż czterema innymi zespołami.
W innym środowym spotkaniu angielskiej drugiej klasy rozgrywkowej Blackburn Rovers rzutem na taśmę zapewniło sobie domową wygraną nad Millwall.
Między słupkami bramki londyńczyków nie zabrakło Bartosza Białkowskiego, którego w pierwszej połowie przepięknym uderzeniem zaskoczył wypożyczony z Liverpoolu, 17-letni Harvey Elliott.
Zwycięskiego gola dla Rovers zdobył w 90. minucie gry Adam Armstrong.
Ograniczona liczba widzów zasiadła dziś wieczorem również na trybunach Adams Park w Wycombe. Beniaminek uległ 0:1 Stoke City.
Wojciech_Falenta 02 Dec 2020 · 23:01